אילן ופרח - אנחנו נותנים יותר... ! - תאורת גינה – להפיק את המרב גם בשעות החשכה

תאורת גינה – להפיק את המרב גם בשעות החשכה

בעבר הלא רחוק ניתן היה ליהנות מהגינה ומכל מה שיש לה להציע אך ורק בשעות היום. בשעות החשיכה ניתן היה ליהנות אך ורק מתאורה חלקית, פשוט משום שהעלות שלה לא הצדיקה במרבית המקרים השארת תאורה דולקת. בשנים האחרונות חל מהפך בתחום, המאפשר להשאיר תאורת גינה דולקת במשך רוב שעות הלילה. המדובר בתאורה סולארית שהיא חסכונית, יעילה וידידותית לסביבה.
מהי תאורה סולארית
תאורה סולארית היא תאורה המתרגמת את אור השמש לאנרגיה המצטברת בסוללות. הסוללות הללו מסוגלות להדליק תאורה ולהשאיר אותה דולקת במשך כל שעות הלילה כמעט.
נכון להיות ניתן למצוא מתקני תאורה סולארית בערים מרכזיות באירופה והיא תופסת מקום של כבוד גם בערים המרכזיות בישראל. ישנן חברות המשווקות מתקני תאורה סולארית לגינות, מה שמעניק לבעליהן אפשרות ליהנות מהן יחד עם אורחיהם בלא תוספת הוצאה, תוך מתן מענה הולם לבעיית התאורה.
מתקני התאורה בנויים מפנלים סולאריים הקולטים את אור השמש ומתרגמים אותו לאנרגיה. זו נצברת בסוללות המחוברות אליהן וטוענת אותן. בעת הצורך ניתן להדליק את התאורה והסוללות הטעונות יכולות להחזיק מעמד מספר לא קטן של שעות. כך ניתן להאיר את הגינה במשך לילות שלמים בלא כל הוצאה נוספת, כשההשקעה היחידה היא קנייה והתקנה של המתקן עצמו.
חברות אחרות מציעות מתקנים כאמור המנויים במיוחד לתאורת גינות והם מגיעים בצבעים ובצורות שונות. המתקנים הללו מגיעים בנפרד ולרוב אינם דורשים התקנה כל שהיא, למעט הצבה שלהם במקומות הנכונים.
תאורה בגינה – תכנון התאורה והצבת מתקנים
תכנון נכון של תאורת הגינה הוא מעשה אמנות בפני עצמו. תאורה מתאימה יכולה להעניק לגן צביון רומנטי או אחר, כשאת האווירה ניתן לשנות בעזרת אותה התאורה עצמה. כדאי לשים תאורה כאמור על שבילים מרכזיים בגינה ובנקודות שתיבחרנה על ידי הבעלים או המעצב.
במקרים שבהם יש צורך בתאורה חזקה יותר, ניתן להשתמש באמצעים אחרים. יש כיום מנורות בעלות עוצמה רבה המסוגלות לתת הרגשה קרובה לזו המתקבלת ביום. זו נחוצה במספר מקרים: אם מדובר באירוע רב משתתפים, שמחה משפחתית או כל התכנסות אחרת, הרי שנדרשת שם תאורה מתאימה וחזקה הרבה מעבר למה שתאורה סולארית יכולה להציע.
במקרים אחרים בעלי הגן עצמם אינם מסתפקים בתאורה הסולארית ובעת שהם נוכחים במקום מופעלת בגן תאורה חזקה יותר. התאורה יכולה להידלק על ידי חיישנים המזהים תנועה ונדלקים.
תכנון התאורה בגינה
כמו מרבית הדברים בגינה, גם תכנון התאורה כדאי שיתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים שידעו היכן בדיוק להציב את עמודי התאורה או מתקני התאורה הסולאריים. הדבר נכון לגבי כל גינה ונכון שבעתיים במקרים שבהם התאורה הינה חלק ממצגת . תכנון נכון של התאורה חשוב אם כן גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינת החיסכון הכספי.
זקוקים ליעוץ בתכנון והקמת גינה? מלאו פרטים או חייגו:
054-538-6571
phone6, phone, contact, telephone, support, call